Religie Afryki - film

  "Nienawidzę poniedziałków" - czy istnieje osoba, która ani razu nie wypowiedziała tego zdania? Wydaje mi się, że nie... Tym bardziej w taką pogodę. W Poznaniu lało cały dzień, było buro i ponuro, jak więc poprawić taki smutny dzień? Odpowiedź jest prosta! Dobry film jest dobry na wszystko. Ja postawiłam na serial "Przyjaciele", a dla was mam coś, co oglądałam już jakiś czas temu, gdy tworzyłam prezentację na temat religii w Afryce. Może nie jest to najlepiej wykonany dokument, ale znajdziecie tu wiele ciekawych informacji i ujęć. A już nie długo pojawi się coś na temat religii afrykańskich. Miłego oglądania!

Komentarze

  1. Hi, hi, każdy biały chce badać dzikie plemiona Afryki. Nawet jeśli zostało ich jak na lekarstwo, to kogoś tam jeszcze wygrzebią. I koniecznie, żeby był ubrany w lamparcią skórę, bo w dżinsach nieładnie wygląda na zdjęciu. ;) Ale jak już ktoś zamiast oddawać cześć drzewom chadza do meczetu albo kościoła, albo nie daj Boże mieszka w mieście, to już się robi dla białych podróżników strasznie nieciekawy. Czasem mam wrażenie, że więcej niż naukowej ciekawości jest w tym takiej naszej XIX-wiecznej chęci zobaczenia dzikiego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zobaczyć dzikiego - to stereotypowe podejście. Moim zdaniem to niesamowite, że w XXI wieku wciąż są plemiona, które zachowały swoje tradycje, wierzenia. Wierzenia tak różne od europejskich, chociaż ich rytuały są przerażające.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się z przedmówcą to piękne, że wciąz istnieją taki eplemiona. Właśnie czytam rozomwy z Kapuścińskim, który podkreśla, że choć wydaje się nam, że to jakaś mało znacząca grupa ludzi to jednak my "świat cywilizowany i wysoko rozwinięty" jestesmy na naszym globie mniejszością. Powinniśmy zatem do wszystkich podchodzić z szacunkiem - choć z drugiej strony to nasze uznanie za lepszych doprowadziło nas do tego punktu rozwoju w jakim jesteśmy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz